Seura järjestää vuosittain esteratsastus- ja kouluratsastuskilpailuja. Kilpailuiden tulokset löytyvät kilpailupalvelu Kipasta sekä kootusti Equipen kilpailuhistoriasta hakemalla seuran nimellä.

Seuran jäsenten kilpailutuloksia

2022

ESTERATSASTUS

Pohjoismaden mestaruus
Ponit, joukkuekilpailu 1. sija, joukkueessa Mona Relander – Duff´s Orders
Lapset, joukkuekilpailu 1. sija, joukkueessa Neela Uotila – Elvera VS Romano

Suomenmestaruus
Ponit 1. sija Neela Uotila – Flying Dutchman
Ponit 2. sija Mona Relander – Duff´s Orders
Lapset 3. sija Neela Uotila – Elvera VS Romano

Baltic Cup
Ponien GP finaali, 3. sija Mona relander – Duff´s Orders

Hallimestaruus
Ponit 1. sija Mona Relander – Duff´s Orders
Ponit 2. sija Neela Uotila – Flying Dutchman

ESRA henkilökohtainen mestaruus
Ponit 1. sija Mona Relander – Corabbey Samson

ESRA henkilökohtainen hallimestaruus
Juniorit 3. sija Mona relander – One Janice
Seniorit 1. sija Cecilia Gundersby – Carvallio HH
Seniorit 3. sija Valtteri Gundersby – Clavina Y

ESRA aluejoukkuemestaruus 1. sija
Joukkueen johtaja Valtteri Gundersby
Joukkueessa:
Cecilia Gundersby – Carvallio HH
Vilma Lappalainen – Knokke HX
Mira Flinkkilä – Kammerherre Gårdens Nasdaq
Mona Relander – Duff´s Orders

Ratsastuskouluoppilaiden valtakunnalliset mestaruuskilpailut
Juniorit 2. sija Saana Nissi – Van Q Ver

ESRA ratsastuskouluoppilaiden mestaruus
Juniorit 2. sija Jenna Kajander – Hemingway
Juniorit 3. sija Henna Raatikainen – Enter II

KOULURATSASTUS

ESRA aluejoukkuemestaruus 3. sija
Joukkueen johtaja Anette Relander
Joukkueessa:
Aada Lätti – El Barrio
Mona Relander – Corabbey Samson
Susanna Virtanen – S Ever

Ratsastuskouluoppilaiden valtakunnalliset mestaruuskilpailut
Seniorit 2. sija Heidi Tauriainen – Loket
Juniorit 3. sija Henna Raatikainen – Life´s Good

ESRA ratsastuskouluoppilaiden mestaruus
Ponit 3.sija Sara Eeronheimo – Vandela
Juniorit 2. sija Henna Raatikainen – Life´s Good
Seniorit 1. sija Heidi Tauriainen – Loket
Seniorit 3. sija Heli Lummaa – Loket
Seniorit 3. sija Lotta Laitinen – Kapriano

 

2021

ESTERATSASTUS

Breeders Prize
3. sija Valtteri Gundersby – Elvina Y

Hallimestaruus
Pienet ponit 3. sija Mona Relander – Cotton Socks
Ponit 3. sija Neela Uotila – Flying Dutchman

ESRA henkilökohtainen aluemestaruus
Ponit 1. sija Mona Relander – Duff´s Orders
Juniorit 1. sija Neela Uotila – Flying Dutchman

Ratsastuskouluoppilaiden valtakunnalliset mestaruuskilpailut
Seniorit 1. sija Tiina Anttonen – Sebastian V
Seniorit 3. sija Ella Sorsa – Koh-i-Noor Unique

ESRA ratsastusouluoppilaiden mestaruus
Seniorit 2. sija Heidi Tauriainen – Poly,on XO
Seniorit 3. sija Petra Lehtinen – Koh-i-Noor Unique

KOULURATSASTUS

Ratsastuskouluoppilaiden valtakunnalliset mestaruuskilpailut
Aikuiset 3. sija Laura Hämäläinen – Kapriano

ESRA ratsastuskouluoppilaiden mestaruus
Juniorit 1. sija Vilma Suominen – Life´s Good

 

2020

ESTERATSASTUS

ESRA aluejoukkuemestaruuskilpailuiden 1. sija
Joukkueen johtaja Valtteri Reilin
Joukkueessa mukana:
Olivia Schoultz – Ulla KB
Jenna Salminen – Ascots Cabernet
Mira Flinkkilä – Fulltime
Cecilia Gundersby – Carvallio HH

ESRA aluemestaruusluokka 6-vuotiaille hevosille
3. sija Valtteri Reilin – Diamanthina CGC

ESRA henkilökohtainen aluemestaruus
Seniorit:  1. sija Cecilia Gundersby – Welfe de la Vie (luokassa myös 3. sija Cecilia Gundrsby – Carvallio HH)

 

2019

ESTERATSASTUS

ESRA henkilökohtainen aluemestaruus

Seniorit 2. sija Jenna Salminen – Ascoast Cabernia

ESRA ratsastuskouluoppilaiden esteratsastuschampionaatti
Seniorit 2. sija Susanna Arvela – Enter II

ESRA ratsukkokohtainen alueranking
Seniorit jaettu 1. sija Mira Flinkkilä – Kiahan Rubin
Nuoret 1. sija Vilma Lappalainen – Chicolino

KOULURATSASTUS

ESRA ratsastuskouluoppilaiden kouluratsastuschampionaatti
Seniorit 1. sija Ira Sjövall – Loket
Juniorit 3. sija Julia Kärkkäinen – Loket

MUUT
Vuoden nuori ratsastaja: Julia Kärkkäinen

 

2018

ESTERATSASTUS

ESRA henkilökohtainen aluemestaruus

Nuoret 3. sija Vilma Lappalainen – Celine

ESRA Alueranking
Nuoret 1. sija Vilma Lappalainen – Chicolino

KOULURATSASTUS

ESRA ratsastuskouluoppilaiden kouluratsastus championaatti

Poniratsastajat 3. sija Melissa Nordman – Moondelight Linus